Masáž nohou

Ať už v práci dlouho stojíte, nebo během dne nachodíte míle a míle. Jste po náročném výšlapu, otékají vám nohy nebo vás trápí cokoli dalšího. Thajská masáž chodidel je doslova zázračná procedura, která bojuje proti celé řadě neduhů. Jedná se o starodávnou léčebnou techniku, která využívá prvky reflexologie. Tato metoda spočívá v stimulaci reflexních bodů na ploskách nohou spojenou s masáží prstů a lýtek. Na chodidlech totiž existuje rozsáhlá síť bodů a zón, nazývaných meridiány, které energeticky propojují všechny orgány v těle. Stimulací těchto bodů lze ovlivnit funkci orgánů, podporovat jejich regeneraci, a dokonce zmírňovat bolesti či přispívat k jejich úplnému uzdravení. Pravidelné opakování této masáže při větší zátěži nohou může předcházet bolestem a unavenosti.

Thajská masáž nohou je prováděna za použití speciálních olejů a bylinných mastí. Oleje pomáhají nohám odpočinout si, nabýt svěžesti a lehkosti, což je zvláště výhodné po dlouhé chůzi nebo stání. Masáž eliminuje stres a přináší hlubokou relaxaci, což ocení každý, kdo je rád v pohybu, rád se prochází, sportuje, zkrátka používá nohy k objevování světa kolem sebe.  

Při specifických zdravotních problémech, jako jsou například potíže s achilovkou, kotníkem a podobně, využívá masér/ka originální thajské masážní krémy proti bolesti. Tyto krémy poskytují intenzivní úlevu při obtížích s vazy v kotníku, po operacích kolena nebo při problémech s ochablostí svalů. Velkou úlevu pocítíte i případě, že vám například v létě nohy vlivem vysokých teplot otékají. Pozitivní účinky masáže jsou vhodné i pro budoucí maminky, které mohou následně navázat na masáž těhotenskou.

Masáž nohou není jen terapeutická, ale i velmi příjemná a uvolňující. Klidně ji můžete kombinovat s dalšími druhy masáží. Třeba thajskou bylinnou, nebo některou z našich olejových masáží.